وب‌اسکان

سامانه مدیریت ساختمان

مبلمان مناسب پذیرایی
مبلمان مناسب پذیرایی

مبلمان مناسب برای دکوراسیون پذیرایی بزرگ

 

اندازه‌ی مبلمان را نسبت به اندازه‌ی اتاق مدنظر قرار دهید. اگر سقف اتاق کوتاه است، برای اینکه آن را بلند جلوه دهید، مبلمان‌تان را از بین مدل‌های کوتاه انتخاب کنید. اما اگر پذیرایی‌تان سقف بلندی دارد، مبلمان با طراحی کوتاه در چنین فضایی گم خواهد شد.

 

در یک پذیرایی بزرگ، از چسباندن مبل‌ها به دیوار اجتناب کنید. چنین چیدمانی در یک فضای بزرگ حس عجیبی به‌‌وجود می‌آورد. ممکن است این حس به مهمان‌هایتان نیز منتقل شود و ناخودآگاه آنها را مجبور کند با صدای بلند صحبت کنند. مبلمان را با فاصله سه قدم از یکدیگر قرار دهید تا فضایی گرم و صمیمی به‌وجود آورید.

در یک فضای بزرگ، استفاده از مبلمان با طراحی کروی نسبت به طراحی‌های مدرن و ساده یا طرح‌های آنتیک فرانسوی جلوه‌ی بهتری خواهد داشت. از کاناپه‌های بزرگ با روکش‌های سراسر و صندلی‌های دسته‌دار می‌توانند استفاده کنید. 

 

هنگام انتخاب رنگ‌بندی، این نکته را مدنظر داشته باشید که تعداد زیاد رنگ‌ها در یک فضای بزرگ، به‌اندازه‌ی فضاهای کوچک، تحمل‌ناپذیر است. برای دکوراسیون پذیرایی بزرگ، بهتر است رنگ اسباب و وسایل بزرگ و اصلی از بین رنگ‌های خنثی انتخاب شود. می‌توانید از رنگ‌های تند برای ایجاد پیوستگی در فضاهای اتاق استفاده کنید.

در یک پذیرایی بزرگ، رنگ‌های تیره یا خنثی حس راحتی را ایجاد می‌کنند. رنگ‌های سیر یا روشن در ترکیب با رنگ‌بندی گرم یا خنثی نیز همین حس را به‌وجود می‌آورند. سفید گرم، کرمی یا رنگ‌های خنثیِ گرم مثل خاکستری را به‌عنوان رنگ اصلی درنظر بگیرید. سپس از رنگ‌های روشن‌تر با تنالیته‌ی سرد استفاده کنید تا حسی گرم و درعین‌حال پرجنب‌وجوش را انتقال بدهید.

تغییر در اندازه‌ی طرح‌ و بافت، راهی عالی برای ایجاد کنتراست و زیبایی در یک پذیرایی بزرگ است.  برای ایجاد یک کنتراست دلپذیر، طرح چهارخانه ریز را با طرح گلدار درشت ترکیب کنید و در کنارش از یک پارچه به‌رنگ خنثی یا تک‌رنگ درخشان استفاده کنید.

برای دکوراسیون پذیرایی ، می‌توانید همه‌ی دیوارها را یک رنگ کنید و ی

ا از تنالیته‌های مختلف روی هر دیوار استفاده کنید. وقتی از چند رنگ استفاده می‌کنید، در نقطه‌ی پایانی، مثلا در گوشه‌ی دیوار یا در جزئیات معماری (مثل شروع ستون‌ها)، رنگ را عوض کنید تا تغییر رنگ‌ها با هم هماهنگ شوند. برای ایجاد منظره‌ای یک‌پارچه، از رنگ دیوارها در پارچه‌ی مبل، پرده و یا دیگر اجزای دکوراسیون هم استفاده کنید.

 

امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد ، به پشتوانه همراهی شما مخاطبین محترم ، سامانه مدیریت و نرم افزار رایگان شارژ ساختمان وب اسکان تلاش خواهد کرد تا در ادامه نکات کاربردی پیرامون بهبود مسائل حوزه آپارتمان نشینی و مدیریت آپارتمان را منتشر نماید .